TÉMA Úrazy

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění vám pomůže zachovat životní standard, na který jste byli zvyklí, a zajistí vám finance pro zvýšené výdaje během rekonvalescence. Úraz je nenadálá událost, která ovlivní několik následujících dní, týdnů, měsíců, let a někdy i celý zbytek života. Finanční odškodnění spojené s úrazem pomocí úrazového pojištění nepříjemné následky neodstraní, ale pomůže je zmírnit.

Úrazové pojištění si může sjednat každý, kdo má o ně zájem. Pojistit lze jednotlivce, rodinu i skupinu osob (zaměstnanci firmy, zájmová organizace, skupina dětí…).
Některé pojišťovny mají stanovený minimální a maximální věk pojištěnce. Snadno naleznete pojišťovnu, která pojistí vaše děti od narození, pojišťovnu, která pojistí osoby starší 75 let, naleznete jen stěží.

Kdy nastává plnění úrazového pojištění?

Pojišťovna vám vyplatí odškodné v případě úrazu, ale až po ukončení šetření. Vyšší plnění bývá při trvalých následcích úrazu a při uznání invalidity. Většina pojištění zahrnuje též výplatu v případě smrti úrazem. Čekání na výplatu pojistého plnění může trvat i několik měsíců nebo let, kdy se čeká například na zjištění rozsahu trvalých následků, které pojistná událost způsobila.

Hlavní výhody úrazového pojištění

 • pojistná ochrana, při pojistné události musí pojišťovna plnit
 • celosvětová platnost
 • může obsahovat spořicí složku

Na co si dát pozor

 • od jakého procenta plní pojišťovna v případě trvalých následků (bývá 1 %, ale i 10 %)
 • jaké jsou výluky pojištění
 • zda se vztahuje i na sporotovní činnost vaši nebo dítěte
 • zda obsahuje i tzv. progresivní plnění v případě trvalých následků úrazu (několikanásobně vyšší krytí)
 • přirážky za jiné typy plateb než roční
 • přirážky u rizikových profesí nebo sportů

Proti čemu se  lze pojistit

Úrazové pojištění může zahrnovat pojištění pro případ smrti následkem úrazu, trvalých následků úrazu, tělesného poškození nebo doby nezbytného léčení úrazu v různých kombinacích. Tato pojištění oceníte ve chvílích, o kterých se často říká, že „se vám nemohou nikdy přihodit“. Úrazové pojištění může zabezpečit vás a vaše blízké pro případ úrazu a jeho následků a garantuje vám částku vyplácenou v případě úmrtí následkem úrazu.

Standardem pojištění je možnost rozšířit pojistnou ochranu o další rizika dle nabídky jednotlivých pojišťoven.

Každá pojišťovna má vlastní výši pojistných plnění, která závisí na uzavřené variantě pojištění. Často lze sjednat též několikanásobné plnění, kdy za vyšší pojistné obdržíte v případě úrazu vyšší odškodné.

 

Máte uzavřené úrazové pojištění? Hodilo se vám někdy? Podělte se o své zkušenosti.

Úrazové pojištění patří do témat
 • úrazové nebo životní pojištění Dana 19.01.2012 15:29:28

  Dobrý den,Mám dotaz jakou úrazovku mám dát na syna kterému je 20 let a začal podnikat jako dřevorubec na živnost OSVČ měl by tedy spadat do 2 rizikové skupiny.Tak se ptám úrazová nebo životní.Děuji

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Úrazy

 • 24.01.2013 01:01 OK GEL

  OK GEL = první POMOC doma i na CESTÁCH DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA Pomáhá s akné, afty, křečové žíly, o…

 • OK GEL = první POMOC doma i na CESTÁCH DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA Pomáhá s akné, afty, křečové žíly, o…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku