TÉMA Úrazy

Alkohol a pyrotechnika aneb užijte si Silvestra bez úrazu!

Novoroční oslavy patří již tradičně velkolepým ohňostrojům, bohatě prostřeným stolům, ale i většímu množství alkoholu. Každoročně se pak objevují zprávy o počtu zranění, které se v souvislosti se zábavní pyrotechnikou či přemírou alkoholu objevila. Včasných varování a upozornění ohledně bezpečnosti a zodpovědnosti k sobě i okolí tak bezpochyby není nikdy dost.

Konec starého a začátek nového roku přišlo loni do centra Prahy oslavit několik tisíc lidí, většinou pak cizinců. Nejinak tomu bude podle všeho i letos. Oslavy začínají už brzy po setmění na mnoha dalších místech, a to nejen ve větších městech republiky. Na dění v centru hlavního města obvykle dohlížejí desítky policistů, záchranářů a hasičů. Podle nich byly loňské silvestrovské oslavy poměrně klidné. Bude tomu tak i za pár dní?

Potyčky a rvačky podnapilých

Agrese v důsledku nezvládnutí velkého množství alkoholu a hádky či rvačky podnapilých jsou častým jevem v potemnělých ulicích právě na Silvestra. Podobným místům je vždy lepší se vyhnout, nebo jimi procházet alespoň se spolehlivým doprovodem. Častější je v této době bohužel i domácí násilí, které se zdaleka nemusí projevovat jen za zavřenými dveřmi. Policisté obvykle řeší potyčky podnapilých i v barech a hudebních klubech. Nachomýtnout se k takové situaci často znamená definitivně zkažený večer.

Popáleniny a utrhané prsty

Za vážnější zranění pak může pochopitelně pyrotechnika a nesprávná manipulace s ní. Výsledkem jsou pak obvykle menší, ale někdy i závažné popáleniny rukou, obličeje či dalších částí těla, v nejhorších případech pak rychlé převozy do nemocnice s utrženými prsty. Při používání silvestrovské pyrotechniky vždy svým dětem asistujte a nedopusťte, aby se pro ně i pro vás tato silvestrovská oslava stala noční můrou.

Umrznutí pod vlivem alkoholu

V důsledku přílišného posilnění alkoholem, usnutí venku na mrazu a nakonec fatálnímu prochladnutí dochází často na Silvestra u lidí bez domova. Právě bezdomovci jsou nejčastějšími oběťmi novoročních mrazů, i loňské lednové mrazy si tak vyžádaly hned několik obětí. Při silvestrovských oslavách však hrozí umrznutí pod vlivem alkoholu nejen jim. Oslavujte proto nový rok jak se patří, s dobrou zábavou, s přáteli i se sklenkou v ruce, ani tehdy však neztrácejte smysl pro zodpovědnost k sobě i k druhým.

Zdroj: Zpravy.cz, Echo24.cz,

Foto: Pixabay.com

Alkohol a pyrotechnika aneb užijte si Silvestra bez úrazu! patří do témat
 • nabídka půjčky AMANDA AFREDO 29.12.2017 03:44:45

  půjčka! půjčka!! půjčka!!!
  Hledáte renomovanou a akreditovanou soukromou úvěrovou společnost, která poskytuje půjčky na celoživotní příležitost. Nabízíme všechny druhy úvěrů velmi rychlým a snadným způsobem, osobní půjčky, půjčky na auta, hypoteční úvěry, studentské půjčky, obchodní půjčky, investiční úvěry, konsolidaci dluhů a mnoho dalšího. Byli jste odmítáni bankami a jinými finančními institucemi? Potřebujete konsolidační úvěr nebo hypotéku? Už nehledejte, jako bychom byli tady, abychom všechny vaše finanční problémy minulosti. Financujeme jednotlivcům a společnostem, které potřebují finanční pomoc ve výši 2%. Nevyžaduje se žádné číslo sociálního pojištění a není požadována kontrola kreditu, je 100% zaručeno. Chci používat toto médium, abych vás informoval, že poskytujeme spolehlivou a podpůrnou pomoc a my Vám rádi poskytneme půjčku.
  Pak nám pošlete e-mail na:(amandaafredoloan42@gmail.com), abyste požádali o půjčku


Adresář

Diskuze na téma Úrazy

 • 24.01.2013 01:01 OK GEL

  OK GEL = první POMOC doma i na CESTÁCH DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA Pomáhá s akné, afty, křečové žíly, o…

 • OK GEL = první POMOC doma i na CESTÁCH DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA Pomáhá s akné, afty, křečové žíly, o…

Píšeme jinde
 • Vegetariánský tatarák krok za krokem

  Vegetariánský tatarák krok za krokem

  Tatarák na křupavé topince nebo čerstvé bagetce, kdo by odolal? Pokud hledáte variantu, která se chuťově podobá té masové, zkuste tento recept. Tatarák z avokáda je pikantní, chuťově výrazný a zachutná i těm, kteří nad vegetariánskými pokrmy ohrnují nos.

 • Recept na švestkové čatní krok za krokem

  Recept na švestkové čatní krok za krokem

  Čatní (chutney) je chuťově velmi výrazná omáčka pocházející z indické kuchyně, podává se k masu i zelenině. Základem je vždy ovoce a spousta koření. Tentokrát si ji připravíme ze švestek, jablek, pomerančové šťávy, skořice, chilli a zázvoru.Zdravě.cz na Facebooku