TÉMA Úrazy

Alkohol a pyrotechnika aneb užijte si Silvestra bez úrazu!

Novoroční oslavy patří již tradičně velkolepým ohňostrojům, bohatě prostřeným stolům, ale i většímu množství alkoholu. Každoročně se pak objevují zprávy o počtu zranění, které se v souvislosti se zábavní pyrotechnikou či přemírou alkoholu objevila. Včasných varování a upozornění ohledně bezpečnosti a zodpovědnosti k sobě i okolí tak bezpochyby není nikdy dost.

Konec starého a začátek nového roku přišlo loni do centra Prahy oslavit několik tisíc lidí, většinou pak cizinců. Nejinak tomu bude podle všeho i letos. Oslavy začínají už brzy po setmění na mnoha dalších místech, a to nejen ve větších městech republiky. Na dění v centru hlavního města obvykle dohlížejí desítky policistů, záchranářů a hasičů. Podle nich byly loňské silvestrovské oslavy poměrně klidné. Bude tomu tak i za pár dní?

Potyčky a rvačky podnapilých

Agrese v důsledku nezvládnutí velkého množství alkoholu a hádky či rvačky podnapilých jsou častým jevem v potemnělých ulicích právě na Silvestra. Podobným místům je vždy lepší se vyhnout, nebo jimi procházet alespoň se spolehlivým doprovodem. Častější je v této době bohužel i domácí násilí, které se zdaleka nemusí projevovat jen za zavřenými dveřmi. Policisté obvykle řeší potyčky podnapilých i v barech a hudebních klubech. Nachomýtnout se k takové situaci často znamená definitivně zkažený večer.

Popáleniny a utrhané prsty

Za vážnější zranění pak může pochopitelně pyrotechnika a nesprávná manipulace s ní. Výsledkem jsou pak obvykle menší, ale někdy i závažné popáleniny rukou, obličeje či dalších částí těla, v nejhorších případech pak rychlé převozy do nemocnice s utrženými prsty. Při používání silvestrovské pyrotechniky vždy svým dětem asistujte a nedopusťte, aby se pro ně i pro vás tato silvestrovská oslava stala noční můrou.

Umrznutí pod vlivem alkoholu

V důsledku přílišného posilnění alkoholem, usnutí venku na mrazu a nakonec fatálnímu prochladnutí dochází často na Silvestra u lidí bez domova. Právě bezdomovci jsou nejčastějšími oběťmi novoročních mrazů, i loňské lednové mrazy si tak vyžádaly hned několik obětí. Při silvestrovských oslavách však hrozí umrznutí pod vlivem alkoholu nejen jim. Oslavujte proto nový rok jak se patří, s dobrou zábavou, s přáteli i se sklenkou v ruce, ani tehdy však neztrácejte smysl pro zodpovědnost k sobě i k druhým.

Zdroj: Zpravy.cz, Echo24.cz,

Foto: Pixabay.com

Alkohol a pyrotechnika aneb užijte si Silvestra bez úrazu! patří do témat
 • nabídka půjčky AMANDA AFREDO 29.12.2017 03:44:45

  půjčka! půjčka!! půjčka!!!
  Hledáte renomovanou a akreditovanou soukromou úvěrovou společnost, která poskytuje půjčky na celoživotní příležitost. Nabízíme všechny druhy úvěrů velmi rychlým a snadným způsobem, osobní půjčky, půjčky na auta, hypoteční úvěry, studentské půjčky, obchodní půjčky, investiční úvěry, konsolidaci dluhů a mnoho dalšího. Byli jste odmítáni bankami a jinými finančními institucemi? Potřebujete konsolidační úvěr nebo hypotéku? Už nehledejte, jako bychom byli tady, abychom všechny vaše finanční problémy minulosti. Financujeme jednotlivcům a společnostem, které potřebují finanční pomoc ve výši 2%. Nevyžaduje se žádné číslo sociálního pojištění a není požadována kontrola kreditu, je 100% zaručeno. Chci používat toto médium, abych vás informoval, že poskytujeme spolehlivou a podpůrnou pomoc a my Vám rádi poskytneme půjčku.
  Pak nám pošlete e-mail na:(amandaafredoloan42@gmail.com), abyste požádali o půjčku


Adresář

Diskuze na téma Úrazy

 • 24.01.2013 01:01 OK GEL

  OK GEL = první POMOC doma i na CESTÁCH DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA Pomáhá s akné, afty, křečové žíly, o…

 • OK GEL = první POMOC doma i na CESTÁCH DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA Pomáhá s akné, afty, křečové žíly, o…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku